Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy

Ayak Egzersizleri

24 Ekim 2011 - 07:12

AYAK EGZERSİZLERİ: Ayak ağrılarından şikayetçi olanların yorgun bir günün ardından veya yapılan uzun bir yürüyüşten sonra ayaklarını dinlendirmek için bazı özel hareketler yapması dinlendirici olabilir.

                            Ayakları dinlendirmek için egzersiz yapmak isteyen kişiler öncelikle bir sandalyeye oturmalı ve ayağını ileriye doğru uzatmalıdır. Ayak bileğiyle önce saat yönüne ve sonra ters yöne doğru gittikçe genişleyen daireler çizin.
Daha sonra yere bir şey atıp ayak parmakları ile tabanınız arasında onu kaldırmaya çalışın. Örneğin bunun için bir mendil kullanabilirsiniz. Daha sonra yere pürtüklü bir şişe atın ve ayağınızın tabanıyla tıpkı oklavayla hamur açarmış gibi onu yerde bastırarak yuvarlayın. Bu hem dinlendirici, hem de canlandırıcı bir jimnastiktir. Bu egzersiz aynı zamanda taban çökmelerinde tedavi amacıyla önerilen bir egzersiz şeklidir.
   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © ayaksorunu.com Tasarım : bayburt.net