Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
23 Ekim 2011 - 04:49

Ayakta görülen bazı hastalıklar için sadece ayaklarda rastlanılan yani "ayağa özgü sorunlar" ifadesini kullanmak yanlış olmaz. Bu nedenle; seyri ve tedavileri birbirlerinden tamamen farklı olsa bile bu hastalıkların aynı başlık altında değerlendirilmeleri uygun olur. Tarsal tunel sendromu (ayak bilek kanalı sendromu)buna verilecek ilk örnektir.

Tarsal tunel sendromu (ayak bilek kanalı sendromu) : Ayak bileğinde tıpkı el bileğinde olduğu gibi içinden damar, adale ve sinirlerin geçtiği bir kanal vardır. Burada çeşitli nedenlerle ortaya çıkan sıkışmalarda ayağa yansıyan ağrılar olur. Ayakta uyuşmalar, yürümede zorlanma, adale zayıflaması ve erken hissedilen ayak yorgunluklarında tanıya varmada en etkin yöntem adale ve sinirlerin elektrosunun (E M G) çekilmesidir. Görüntüleme yöntemleri de bazen başvurulan tanı yöntemleri arasında yer alır. Tedavide ilaç kullanlması, lokal enjeksiyonlar yapılması, fizik tedavi ve bazı atel uygulamaları gibi işlemler öncelikli olarak yapılır. Sonuçlar yeterli olmazsa operasyona kararı alınabilir.

 Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © ayaksorunu.com Tasarım : bayburt.net